False Speedway Net Australia's Number 1 Speedway Web Site - Powered By Eagle Chassis
  • :: Street Stock, Tasmanian Title

    Heat 1, 10 Laps: 1. T77 Corey Bauld, 2. T5 Troy Russell, 3. T46 Brendon Green, 4. T48 Robbie Fisher, 5. T2 Jarrod Rogers, 6. T44 John Riley, 7. T15 Daniel Cunningham, 8. T8 Charlie Ivory, 9. T92 Steve Russell, 10. T45 Gregory Smith, 11. T71 Brodie Poole (9 laps), 12. T6 Bec Hammond (8). Time: 3.08.164, Winning Margin: 3.383, Fastest Lap: 18.275 T77 Corey Bauld

    Heat 2, 10 Laps: 1. T7 Corey Jetson, 2. T39 Shaun Atkinson, 3. T25 Damien Hall, 4. T24 Ben Riley, 5. T35 Matthew Atkinson, 6. T4 Steven Harvey, 7. T61 Jarrod Beasley, 8. T23 Nathan Russell, 9. T69 Steven Maine, 10. T55 Nick Anderson, 11. T52 Kurt Chilcott, 12. T32 Terri Farrell, 13. T31 Ross Garth. Time: 3.07.146, Winning Margin: 1.094, Fastest Lap: 18.116 T4 Steven Harvey

    Heat 3, 10 Laps: 1. T33 Brad Farrell, 2. T34 Ian McGuiness, 3. T9 Luke Williams, 4. T11 Matt Farrell, 5. T65 Trent Austin, 6. T88 Matt Templar, 7. T57 Brad Thompson, 8. T58 Mark Riley, 9. T110 Terry Hammond, 10. T72 Steven Pyne, 11. T86 Colin Kenny, 12. T98 David Summers, 13. T28 Dale Riley Jnr (3 laps). Time: No Time, Winning Margin: 0.353, Fastest Lap: 17.807 T34 Ian McGuinness

    Heat 4, 10 Laps: 1. T7 Corey Jetson, 2. T5 Troy Russell, 3. T4 Steven Harvey, 4. T88 Matt Templar, 5. T55 Nick Anderson, 6. T52 Kurt Chilcott, 7. T39 Shaun Atkinson, 8. T98 David Summers, 9. T34 Ian McGuiness (7 laps), 10. T86 Colin Kenny (6), 11. T58 Mark Riley (3), 12. T23 Nathan Russell (3), 13. T48 Robbie Fisher (0). Time: No Time, Winning Margin: 0.430, Fastest Lap: 18.173 T7 Corey Jetson

    Heat 5, 10 Laps: 1. T46 Brendon Green, 2. T77 Corey Bauld, 3. T92 Steve Russell, 4. T65 Trent Austin, 5. T32 Terri Farrell, 6. T57 Brad Thompson, 7. T45 Gregory Smith, 8. T69 Steven Maine, 9. T24 Ben Riley, 10. T6 Bec Hammond, 11. T11 Matt Farrell, 12. T2 Jarrod Rogers (0). Time: No Time, Winning Margin: 0.398, Fastest Lap: 18.477 T77 Corey Bauld

    Heat 6, 10 Laps: 1. T28 Dale Riley Jnr, 2. T9 Luke Williams, 3. T110 Terry Hammond, 4. T33 Brad Farrell, 5. T44 John Riley, 6. T61 Jarrod Beasley, 7. T35 Matthew Atkinson, 8. T72 Steven Pyne, 9. T15 Daniel Cunningham 10. T25 Damien Hall, 11. T8 Charlie Ivory, 12. T71 Brodie Poole, 13. T31 Ross Garth (9 laps). Time: No Time, Winning Margin: 4.058, Fastest Lap: 18.390 T28 Dale Riley Jnr

    Heat 7, 10 Laps: 1. T23 Nathan Russell, 2. T5 Troy Russell, 3. T65 Trent Austin, 4. T88 Matt Templar, 5. T45 Gregory Smith, 6. T34 Ian McGuiness, 7. T15 Daniel Cunningham, 8. T33 Brad Farrell, 9. T35 Matt Atkinson, 10. T39 Shaun Atkinson (9 laps), 11. T11 Matt Farrell (8), 12. T25 Damien Hall (5). Time: No Time, Winning Margin: 1.109, Fastest Lap: 18.497 T23 Nathan Russell

    Heat 8, 10 Laps: 1. T4 Steven Harvey, 2. T9 Luke Williams, 3. T92 Steve Russell, 4. T52 Kurt Chilcott, 5. T44 John Riley, 6. T55 Nick Anderson, 7. T110 Terry Hammond, 8. T58 Mark Riley, 9. T69 Steven Maine, 10. T57 Brad Thompson, 11. T31 Ross Garth, 12. T8 Charlie Ivory. Time: 3.10.204, Winning Margin: 1.343, Fastest Lap: 18.571 T9 Luke Williams

    Heat 9, 10 Laps: 1. T28 Dale Riley Jnr, 2. T77 Corey Bauld, 3. T61 Jarrod Beasley, 4. T7 Corey Jetson, 5. T32 Terri Farrell, 6. T86 Colin Kenney, 7. T72 Steven Pyne, 8. T24 Ben Riley, 9. T98 David Summers, 10. T6 Bec Hammond (9 laps), 11. T46 Brendon Green (9), 12. T71 Brodie Poole (7), 13. T2 Jarrod Rogers (0). Time: No Time, Winning Margin: 3.537, Fastest Lap: 18.294 T28 Dale Riley Jnr

    B Main, 15 Laps: 1. T24 Ben Riley, 2. T52 Kurt Chilcott, 3. T55 Nick Anderson, 4. T86 Colin Kenny, 5. T57 Brad Thompson, 6. T25 Damien Hall, 7. T15 Daniel Cunningham, 8. T45 Gregory Smith, 9. T32 Terri Farrell, 10. T71 Brodie Poole, 11. T6 Bec Hammond, 12. T72 Steven Pyne, 13. T31 Ross Garth, 14. T58 Mark Riley (6 laps), 15. T69 Steven Maine (6), 16. T8 Charlie Ivory (6), 17. T35 Matthew Atkinson (4), 18. T44 John Riley (1). Time: No Time, Winning Margin: 1.033, Fastest Lap: 18.725 T24 Ben Riley

    A Main, 30 Laps: 1. T23 Nathan Russell, 2. T9 Luke Williams, 3. T4 Steven Harvey, 4. T77 Corey Bauld, 5. T88 Matt Templar, 6. T5 Troy Russell, 7. T110 Terry Hammond, 8. T65 Trent Austin, 9. T61 Jarrod Beasley, 10. T34 Ian McGuinness, 11. T33 Brad Farrell, 12. T46 Brendon Green, 13. T52 Kurt Chilcott, 14. T92 Steve Russell, 15. T55 Nick Anderson, 16. T7 Corey Jetson, 17. T86 Colin Kenny. DNF: 18. T28 Dale Riley Jnr, 19. T39 Shaun Atkinson (20), 20. T24 Ben Riley (6). Time: No Time, Winning Margin: 0.818, Fastest Lap: 18.467 T23 Nathan Russell


    :: Super Sedans

    Heat 1, 10 Laps: 1. T41 Adam Beechey, 2. A1 Callum Harper, 3. T8 Steve Latham, 4. T61 Laura Davidson, 5. T24 Anthony Manion, 6. T71 Robert Bird, 7. T5 Leon Clearly, 8. T10 Andrew Poke, (0). Time: 2.46.386, Winning Margin: 0.245, Fastest Lap: 16.220 A1 Callum Harper

    Heat 2, 10 Laps: 1. T3 David Nichols, 2. T41 Adam Beechey, 3. T48 Wayne Dillon, 4. T19 Brett Dawkins, 5. T7 Nathan Howells, 6. T5 Leon Clearly, 7. T61 Laura Davidson, 8. T75 Leon Nichols, 9. T10 Andrew Poke (2 laps). Time: No Time, Winning Margin: 2.380, Fastest Lap: 16.562 T3 David Nichols

    Heat 3, 10 Laps: 1. A1 Callum Harper, 2. T71 Robert Bird, 3. T3 David Nichols, 4. T8 Steve Latham, 5. T48 Wayne Dillon, 6. T24 Anthony Manion, 7. T75 Leon Nichols, 8. T7 Nathan Howells, 9. T19 Brett Dawkins. Time: 2.47.022, Winning Margin: 6.333, Fastest Lap: 16.184 A1 Callum Harper

    A Main, 30 Laps: 1. A1 Callum Harper, 2. T3 David Nichols, 3. T71 Robert Bird, 4. T41 Adam Beechey, 5. T8 Steve Latham, 6. T48 Wayne Dillon, 7. T75 Leon Nichols (29 laps), 8. T5 Leon Cleary (29), 9. T24 Anthony Manion (29), 10. T7 Nathan Howells (29), 11. T19 Brett Dawkins (28), 12. T61 Laura Davidson (10). Time: No Time, Winning Margin: 11.193, Fastest Lap: 15.939 A1 Callum Harper

New Page 2

Speedway Net Email

Email Login:
Password:
 
New users sign up
Speedway Net Email
Series Next Event Window

Upcoming Events

    Thursday, February 21, 2019

  • Sungold Stadium Premier Speedway
  • Friday, February 22, 2019

  • Perth Motorplex
  • Sungold Stadium Premier Speedway
  • Saturday, February 23, 2019

  • Sungold Stadium Premier Speedway
  • Archerfield Speedway
  • Perth Motorplex
  • Heartland Raceway (Moama)
  • Murray Bridge Speedway
  • Valvoline Raceway
  • Saturday, March 2, 2019

  • Valvoline Raceway
  • Hi-Tec Oils Speedway Toowoomba
  • Quit Bunbury City Speedway
  • Avalon Raceway
  • Gulf Western & Independent Oils Raceway,
  • Borderline Speedway
  • Saturday, March 9, 2019

  • Valvoline Raceway
  • Murray Bridge Speedway
  • Archerfield Speedway
  • Redline Speedway (Ballarat)
  • Sunday, March 10, 2019

  • Simpson Speedway
  • Murray Bridge Speedway
  • Friday, March 15, 2019

  • Kalgoorlie International Speedway
  • Saturday, March 16, 2019

  • Kalgoorlie International Speedway
  • Sungold Stadium Premier Speedway
  • Premier Speedway - SRA
  • Murray Bridge Speedway
  • Valvoline Raceway
  • Friday, March 22, 2019

  • Murray Bridge Speedway
  • Saturday, March 23, 2019

  • Murray Bridge Speedway
  • Valvoline Raceway